Boncuk kaynak özellikle son yılların en trendi haline gelen saç kaynak yöntemleri arasında yer alır. Diğer saç kaynak yöntemlerine nazaran daha fazla kolaylık sunan bu yöntem ile doğal saçları aratmayacak kadar büyük verim alınıyor.Boncuk kaynak yönteminde öncelikle saçın seçimine dikkat edilmesi gerekir. Bunun ardından saçın rengine uygun boncuklar bulunması daha etkili sonuçlara ulaştıracaktır.

halka kaynak

Boncuk kaynak piyasasında maliyeti düşürmek adına oldukça kalitesiz ve basit yivli boncuklar tercih ediliyor. Bunlar tabi saç kaynak merkezinin kalitesine göre de farklılık arz etmekte. Boncuk kaynak için en uygun ve en doğal olan boncuklar silikonlu şekilde olan titanyum yastıklı boncuklardır.

boncuk kaynak

Sizde boncuk kaynak yaptırmaya karar verdiyseniz öncelikle saç kaynak merkezi için bir araştırma yapmalı daha sonra karar verdiğiniz saç kaynak merkezinin ne tür boncuk kullandığından emin olmaya çalışmalısınız.

Boncuk Kaynak Saça Nasıl Uygulanır?

Saçın gür yada seyrek olmasına göre norma saça 150 orta gürlükteki saça ise 200 boncuk uygulanabilir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken de boncuk sayısından ziyade boncukların saç ile bir bütünlük göstermesidir. Boncuk kaynak yaptırmaya karar verdiyseniz saçın 1. Kalite ham saç olup olmadığını araştırmaya özen göstermelisiniz.

Yoruma Kapalı.