Uzun saç özlemi kadınları farklı arayışlara itiyor. Saçların daha uzun ve gür görünmesi için uygulanan kaynak işlemi de kadınların uzun saç özlemini gideren bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Farkıl yöntemleri bulunan kaynak işleminde en çok tercih edilen yöntemlerden birisi de boncuk kaynak.

Saçların metal alaşımı halkalarla birleştirilmesi olarak tanımlayabileceğimiz boncuk kaynakta profesyonellik son derece önemlidir. Uygulama son derece kolay gibi görünsede kaynak işlemi yapılırken azami özen ve dikkat gösterilmesi gerekir. Halka kaynakta halkanın gereğinden fazla sıkılması saçlarda kopmaya neden olabilir. Bu nedenle işlemin mutlaka işinde uzman kuaförler tarafından yapılması gerekir.

Boncuk Kaynak Nasıl Kullanılır?

Tüm kaynaklarda olduğu gibi boncuk kaynakta da saçlarınızı yıkarken ve tararken azami özen göstermeniz gerekir. Saçınızın karışmasına ve dolaşmasına izin vermemelisiniz. Saçlarınızı başınızı öne eğerek değil dik şekilde tutarak yıkamalısınız.

Saçlarınızı tararken, saç diplerinden 1 cm uzaktan taramaya başlamalısınız. Mutlaka 15 günde bir kuaförünüzde saçlarınızı fönletmelisiniz. Saçlarınızı kuruturken yukarıdan aşağıya kurutmalısınız, aşağıdan yukarıya doğru kuruttuğunuzda saçlarınızın karışmasına neden olabilirsiniz.

Yoruma Kapalı.