Kaynak saçın popülerliği gün geçtikçe artıyor. Haliyle kaynak saça dair sorular da daha fazla sorulmaya başlandı. Bunlardan biri de dalgalı saç kaynakyöntemi… Kendinden dalgalı saçlara sahip olanlar uzun ve gür saç hayallerini gerçekleştirebileceklerinden emin olmak istiyor. Peki, dalgalı saçlara sahip olanlar da kaynak saç işleminden faydalanabilir mi?

kıvırcık

Dalgalı Saçlara Kaynak İşlemi

Bilindiği gibi kaynak saç uygulamalarında genellikle doğal insan saçı kullanılıyor. Kaynak olarak eklenebilecek saç çeşitleri arasında düz olanların yanı sıra dalgalı olanlar hatta kıvırcık olanlar dahi mevcut. Eğer sizin saçınız kendinden dalgalıysa dalga oranı aynı olan kaynak saçlar tercih ediliyor. Bu sayede saçların doğal görünümü korunuyor.

kıvırcık saçlar

Ancak kaynak için profesyonel merkezlerin tercih edilmesi, doğal bir saç görünümü elde edilmesi konusunda çok önemli! Eğer amatör kuaför salonlarında kaynak saç uygulamasını yaptırırsanız çeşitli problemler ile karşılaşabilirsiniz. Bunlar arasında en önemlisi saçlarınızın zarar görme riskidir. Oysa profesyonel saç kaynak merkezleri ve kuaförler doğal saça hiçbir zarar vermeden bu işlemi başarıyla gerçekleştirebiliyor.

Yoruma Kapalı.