Saç dökülmesine yol açan nedenlerden birinin de mineral eksikliği olduğunu belirtmekte yarar var. Çünkü saç dökülmesine neden olan etkenler sadece kullanılan kozmetik ürünler değil.

uzun saç

Saçlar için gerekli olan bu vitamin ve mineraller hem saç dökülmesini engelliyor, hem de saçların canlı ve parlak görünmesini sağlıyor. Bu yazımızda saçlar için gerekli olan mineralleri bulundurduğu için saç bakım kürleri arasında yer alan maden suyu bakımından bahsedeceğiz.

boyalı saçlar

Maden Suyunun Yararları Neler?

Saçların en çok ihtiyaç duyduğu sodyum, magnezyum, demir, florit minerallerini bol miktarda içerdiklerinden dolayı maden suyu bakımı çok faydalı.

saç bakımı

Ayrıca bu özelliklerinin yanı sıra, mineraller saç tellerini ve saç köklerini kalınlaştırır ve dökülmeleri önler. Maden suyunun bu özelliğinin farkında olan çok sayıda kadın, bu maskeyi uygulamayı oldukça faydalı buluyor.

saç dökülmeleri

Ayrıca maden suyunun diğer faydalı özellikleri de saçı temizleme, yumuşatma ve saç derisinin su kaybetmesini önlemesi. Üstelik uygulanışı da oldukça kolay.  Sodanın asidini aldıktan sonra, saçınıza uygulanıp bir süre beklenmeli ve bir iki saat sonra yıkamalıyız.

Yoruma Kapalı.