Saç kaynak, saçlarını doğal yollarla uzatamayan veya seyrek saçlarını daha hacimli göstermek isteyenlerin sıklıkla başvurduğu popüler kuaför uygulamaları.

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte postiş, çıt çıt gibi ilk dönem saç uzatma yöntemlerinden sonra, doğal görünümlü saç kaynağı yapılmasına imkân sağlayan yenilikler büyük ilgi görüyor. Modern saç uzatma yöntemleri, Mikro Kaynak, Görünmez Saç Kaynak, Mikro Kapsüllü jel Kaynak gibi isimler alıyor.

Gerçek Saç Kaynağı Nasıl Görünür?

En iyi saç kaynak çözümlerinde %100 doğal insan saçı kullanılıyor. Mikro jel görünmez saç kaynak  ise en  başarılı yöntemlerden biri. Çok ince saç tutamları teker teker hassas bir şekilde dikkatli bir çalışma gerektiriyor. Bitiştirilen saçlar özel yapım doğal keratin ile birbirine tutturulup yapıştırılıyor. Ek yerleri belli bile olmayan gerçek saç kaynağı, çok pürüzsüz ve estetik görünüyor.

Kullanılan gerçek saç kaynak işlemlerinde en önemli nokta, malzemelerin doğal olmasıdır. Tamamen tabii olmayan saça benzer malzemelerin kullanımı, yapay ve kötü bir peruktan farksız görünüme sebep oluyor. Saç kaynağı işlemlerini yapan pek çok merkez mevcut, fakat kaliteleri tartışılır. Pişmanlık yaşamamak için, gerçek saç kaynak işinin ehli, teknik eğitim almış profesyonel kişiler ve bilinir merkezler tercih edilmelidir.

Yoruma Kapalı.