Kaynak saç yaptırmak isteyen birçok kadın “acaba kullanabilir miyim?” sorusunun cevabını arıyor. Aslında sanıldığı kadar ya da sizin gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor değil kaynak saçların kullanımı. Yeter ki kuaförünüzden bu konuyla ilgili bilgi alın ve uygulayın.

kaynak saç

kaynak saç

Kaynak Saçınıza Kibar Davranmalısınız

Kadınlar kaynak saç yaptırdıktan sonra nedense en ufacık bir işlemde mesela fön çektirirken ya da maşa yaptırırken hemen kopup ellerinde kalacakmış gibi hissediyorlar. Fakat bu karda basit değildir ama elbette kaynak saç kullanırken onu yıkarken ya da fön çektirirken ya da herhangi başka bir işlem yaptırırken daha hassas davranılmalı ve saç fazla çekilmemelidir. Mesela fön esnasında saç fırçaya sarılıyken çok çektirerek fön uygulaması yapılmamalıdır ki bunu zaten kuaförünüz iyi bilir.

saç kaynak

saç kaynak

Onun dışında yıkarken saç diplerinizi çok karıştırmak yerine daha nazik hareketlerle yıkayarak uçlarına doğru inmelisiniz. Ardından tarama sırasında da kesinlikle saçlarınızı karışık olduğu için asılarak sert şekilde taramamalısınız. Gerekiyorsa taramanızı kolaylaştıracak saç kremleri kullanabilirsiniz böylece yıkama sonrası daha rahat tararsınız.

Yoruma Kapalı.