Kaynak saç, son yıllarda çok popüler olan ve yediden yetmişe herkesin rahatlıkla yaptırabileceği bir ek saç. Özellikle seyrek saçları olan ve bunları rahat uzatamayan kişilerin kısa zamanda gür saçlara kavuşmasını sağlayan bu işlem farklı tekniklere sahip.Dünya üzerinde ve ülkemizde en çok kullanılan saç kaynağı boncuk kaynak. Yapımı oldukça kısa süren bir yöntem olan boncuk kaynakta; saçın alt diplerine eklenen diğer saçlar boncuk yardımı ile tutturuluyor.

halka saç kaynak

Kaynağından sıkılan ve çıkartmak isteyenler boncukları rahatlıkla çıkarıp saklayabildikleri için sonradan yine kullanma imkanına sahipler. Tarama esnasında dikkatli olup, tarağı diplere çok fazla vurmamaları, kaynağın daha uzun zaman dayanmasını sağlayan bir etken.

Boncuk Kaynak

Diğer bir saç kaynağı yöntemi de keratin. Keratin bilindiği gibi saçın zaten doğal yapısında olan bir madde. Keratin kaynakta da kullanılabilen bu madde ile saç tamamı ile doğal görüntüsünden hiçbir ödün vermiyor. Ancak boncuk kaynağa göre biraz daha zaman alıcı ve pahalı bir uygulama.Son iki kaynak tekniği olan poliüretan ve tres ise daha dayanıksız ve kalitesiz işlemler olduğu için ülkemizde fazla tercih edilmiyor.

halka saç kaynak modeli

Kaynak yapılırken, uygulamanın daha kolay olması ve uzun süre dayanması için elbette ki kaynağı yapan kişinin profesyonelliği kadar kaynak yapılan ek saçın da kaliteli olması önemli. Bazı ek saçlar suni iken, bazı ek saçlar ise tamamen doğal saç olabilir. Doğal saçın verdiği görüntü her zaman daha başarılı olacaktır.

Yoruma Kapalı.