Fön, maşa, krepe ve daha pek çok işlem saçların hızla yıpranmasına ve kırılarak dökülmesine neden olmaktadır. Bakımsız bir saça sahip olmaktansa bakımlı ancak kısa saçlara sahip olmak bayanların öncelikli tercihidir.

saç kaynak

Ancak kısa saç kısıtlı modeller anlamına gelmektedir. Bu nedenle bayanlar kısa saça kaynak yaptırmayı ve bu sayede hayalini kurdukları uzun saçları bir anda kavuşmaktadır.

Saç Kaynak İşlemini Profesyonel Eller Yapmalı!

En çok merak edilen soruların başında ise kısa saça kaynak işleminin yapılıp yapılamadığıdır. Saçların sadece 1 cm uzunlukta olması, saç kaynak işleminin gerçekleştirilebilmesi için yeterlidir.

kaynak saç yapımı

Bu nedenle çok kısa saçlara dahi kaynak yapılabildiğini belirtebiliriz. Hatta profesyonel ellerde kaynak işlemi 1 cm’den daha kısa saçlar için dahi uygulanabilir bir işleme dönüşmektedir.

kıvırcık saç

Birbirinden farklı teknikler kullanılarak gerçekleştirilen kısa saça kaynak işleminin başarıya ulaşmasında profesyonellik son derece belirleyici olmaktadır.

kaynak saç

Yaklaşık olarak 6 aya kadar kullanılabilen kaynak işlemi saç derisine ve saçlara herhangi bir zarar vermediğinden isteyen herkes bu işlemin sağladığı uzun ve sağlıklı saç avantajlarından faydalanabilir.

Yoruma Kapalı.