Bazı kadınlarda genetik nedenlerden dolayı ve güneş, rüzgar, boya, fön, toz gibi çevresel nedenlerden kaynaklanan kuru ve cansız saçlar bulunur. Bu yazıda kuru ve dayanıksız saç sahibi hanımlar için inanılmaz derece etkili birkaç öneri vermek istedik.

saç nakımı

Kuru saç tipleri genelde saç derisindeki yağ tabakası az yağ üreten kişilerde görülür. Saçlar cansız, bakımsız ve mat bir görünüm içinde olur ve çabucak kırılırlar. Bu yüzden bu saç tipine sahip olan kadınlar genelde şikayetçilerdir.

Kuru Saç Tipi Olan Kadınlar İçin Öneriler

Her şeyden önce saçlarınızı her gün yıkamayın ve kesinlikle ılık su tercih edin. Kuru saç tiplerine uygun şampuan alın ve 3 ayda bir değiştirin.

saç kaynak

 

Şampuanlama işleminden sonra saç uçlarınıza saç kremi uygularsanız kırılma oranı azalacaktır. Hatta saçlarınızı bir miktar elma sirkesi atılmış su ile durulamanız sizin için faydalı olabilir.

cansız saçlar

Sirke sayesinde daha parlak bir saç görünümü elde edebilirsiniz. Kuru saç tipi için bir diğer önerimiz de haftada bir gün zeytinyağı maskesi uygulaması.

kaynak saç

Ayrıca saçlarınızı güneşten korumaya özen gösterin. Saydığımız tavsiyelere dikkate alırsanız kuruluk oranını azaltabilirsiniz.

Yoruma Kapalı.