Saçınızın görünümünü değiştiren birçok işlem, saçınıza zarar verebilir ve saçınızın kurumasına veya kırılmasına neden olabilir. Kuru ve kırılgan saçları önlemek ve daha sağlıklı görünen saçlar için bu tavsiyeleri izleyin:

  • Saçınızı güneşten koruyun: Güneş saçlarınızı zayıf, kuru, pürüzlü, soluk ve kırılgan yapabilir. Boya ve saç açıcı kullanmışsanız bu özellikle doğrudur. Dışarı çıktığınızda geniş kenarlı bir şapka giyin.

 

  • Saç boyası seçimi: Doğal saçın üç ton açığı veya koyusu bir renk seçin. Tipik olarak saçları daha koyu boyamak daha kolaydır. Saçınızı üç tondan daha fazla açmak, daha fazla saç peroksitine ihtiyaç duyar ve bu da daha fazla saç hasarına neden olur.

 

  • Kimyasal işleme dikkat: Uzun süre kalıcı hasarı önlemek için kimyasal işlemlerde dikkatli olun. İlk kez boya kullanacaksanız kuaförünüzün talimatlarına uyun. Bir kızarıklık, yanma veya kaşıntı meydana gelirse alerjik bir reaksiyonunuz vardır. Solüsyonu baş derisi üzerindeyken aşırı yanma hissederseniz, hemen yıkatın ve dermatologunuza danışın.

 

  • Saçınıza düzenli bakım yaptırın: Saçlar kuru ve kırılgan ise daha fazla bakıma ihtiyacınız vardır. Her zaman kişisel bakım ürünleriniz yeterli olmayabilir. Kuaförünüzde ayda bir yaptıracağınız keratin bakımı saçınızda mükemmel koruma sağlayacaktır.

Yoruma Kapalı.