Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak istiyorsanız saç bakımınızı ihmal etmemelisiniz. Saçlarınız fön, maşa ya da krepe gibi işlemlere ne kadar sık maruz kalıyor ise saç bakım işlemlerine de o kadar fazla gereksinim duyuyor demektir.

saç bakım sırları

Bakım için uzun zaman ayırmanız ya da geniş bir bütçe ayırmanız gerekmez. Birkaç alışkanlığınızı değiştirmeniz ve saç bakım önerileri konusuna daha fazla önem vermeniz yeterli olacaktır.

saç kaynak

Badem Yağı Mucizeler Yaratıyor!

Saç bakımı dendiğinde ilk akla gelen badem yağıdır. Saçların daha kalın, güçlü, parlak ve sağlıklı olmasına yardımcı olan badem yağını haftada bir defa kullanabilirsiniz. Saçlarınıza sürüp 40 dakika bekledikten sonra yıkayın. Bir ay sonra saçlarınızdaki değişime siz de inanamayacaksınız.

dalgalı saç

En bilinen saç bakım önerileri arasında saçlarınızın taranma şekli de yer alır. Saçlarınızı banyoda saç kremi sürdükten sonra tarayın. Bu sayede yıpranma payları azalacaktır.

kaynak saç modelleri

Olabildiğince saçlarınızı kurutmayın. Kendi kendine kuruması da saç bakımında önemli bir yöntemdir. Ayrıca şirin bukleler için maşa yerine bigudi kullanın. Maşa harikalar yaratıyor olsa da maalesef saçlara büyük zarar veriyor.

Yoruma Kapalı.