Saçlar vücuttan aldıkları vitaminler ve mineraller doğrultusunda uzarlar. Doğru besinleri tüketmeniz saçlarınızın daha çabuk uzamasında etkili olacaktır. Sebze ve meyveyi bolca tüketmeniz saçlarınızın daha güçlü ve sık olmasını sağlar. Anne karnındayken var olan genetik yapı nedeniyle az saçlarla doğan kişiler ileride daha sık saçlara kavuşmak için yediği içtiği yiyeceklere dikkat etmelidir.

saç bakımı

Zayıf Saçları Güçlendirecek Formül

Saçların kökten uca güçlenmesini sağlayan yiyecekler hızlı bir şekilde saçlarınızın uzamasını sağlar. Aynı zamanda dışardan yapacağınız bakım uygulamaları da saçlarınızın daha hoş görünmesini sağlayabilir. Saçlar için oldukça büyük önem taşıyan argan ve keratin şampuanlar ve kremler içine konduğu zaman her yıkamada saçların güçlenmesini sağlıyor. Saçlarınızın çok döküldüğünden dert yanıyorsanız şampuanınızın içerisine terebentin yağını damlatarak koparak dökülmelerin önüne geçebilirsiniz.

saç bakım önerileri

Kökten uca güze saçlar için yapılması gereken uygulamalar basit. Saçlarınızı derinlemesine temizleyecek, nem ve parlaklık verecek ürünler tercih etmeniz yeterli olacaktır. Güzel saçlar için geç kalmadan bakım önerileri ve yağ kullanım şekillerine göz atın!

Yoruma Kapalı.