Saçlarınıza sağlıklı bir bakım uygulamazsanız, zamanla dökülür ve yıpranır. Saçlar için kullanılan bitkisel yağlar ile saç diplerinizin her zaman güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Bitkisel yağlar saçların kırılmasını önler ve onarır.

saç bakımı

Bitkisel Yağlar ile Saç Sağlığı

Jojoba yağı saç derisini yumuşatır ve saç üzerinde olan sedef, saç biti gibi sorunların da çözümüne katkı sağlar. Saçlar için kullanılan bitkisel yağlar özellikle saç derisinin güçlenmesine olumlu etkiler sağlar.

bakım yağları

Lavanta yağı ise saçların sağlıklı şekilde uzamasını sağlar. Kekik yağı ve biberiye yağı ise saç derisi hassas olan kişilerin kullanımı için uygundur.

saç bakım sırları

Badem yağı saç derisi için özellikle kullanılan bir yağ çeşididir. Saçlarınızın daha parlak görünmesini istiyorsanız Hindistan cevizi yağı sürmelisiniz. Saçlarda olan kepek sorunu için ise her zaman fındık yağı önerilir.

saç uzmanı

Fındık yağı saçı güçlendirir ve parlaklığını sağlar. Menekşe yağı ise saç diplerinin nemli kalmasını sağlar. Biberiye yağı özellikle kırık saçların çözümünde etkilidir. Saç bakımında kullanılan yağları tek olarak saçlarınıza sürebileceğiniz gibi kendinize özel karışımlar da yapabilirsiniz.

Yoruma Kapalı.