Sık boyama, kimyasal işlemler ve kimyasal bazlı saç bakım ürünleri, saçın doğal pH dengesini bozabilir ve saçlarınızı sert, kırılgan ve aşırı pürüzlü hissettirebilir. Nemden yoksun saçlar, keçeleşme, kıvrılma ve kırılmaya eğilimlidir. Saçınızın yumuşak kalmasını sağlamak için saç bakım ürünlerinizdeki kimyasal madde sayısını azaltmanız ve saçta nemi yenilemeye ve tutmaya yardımcı olan ürünler seçmeniz gerekir. Doğru şampuan, yumuşak, sağlıklı saçlara sahip olmak için çok önemlidir.

Saçınızı Yumuşatan Şampuan Çeşitleri

Sülfat içermeyen şampuanlar: Sülfatsız şampuanlar nazik temizlik sağlar, saçınızı aşırı kurumadan korur ve daha iyi renk koruması sağlar.

Alkolsüz şampuanlar: Saçların doğal yağlarını korumak için, izopropil alkol gibi kurutma alkolleri içeren şampuanlardan kaçınmalısınız.

Nemlendirici şampuanlar: Saçları nemlendirerek kurumasını engeller. Nemlendiricilere ek olarak, bu şampuanlar saçlarınızı daha uzun süre nemlendirmek için saçlarınızın içine su sızdırmazlığı sağlayan doğal yağlar da içerir.

PH formüllü şampuanlar: Düşük pH seviyeli nemlendirici şampuanlar, saçı yumuşatmaya yardımcı olur ve saçınızın yumuşaklığını korur. 4.5 – 5.5 pH’lı bir şampuan saçınızda doğal pH’ı ve saçlarınızın doğal parlaklığını koruyacaktır.

Yoruma Kapalı.