Saç bakımında son dönemde en çok kullanılan bitkisel ürünlerden biri de Argan yağı olmaya başladı. Birçok firma şampuan ve saç kremleri içerisinde de Argan yağına yer vermeye çalışırken, saçlara olan mucizevi faydası nedeniyle sıvı altın olarak nitelendirilen bu yağ nasıl kullanılır hala tam olarak çözülmüş değil.

canlı saçların sırrı

Argan yağı kullanımı sonrasında saçlarınızın kısa sürede canlı bir görünüme sahip olduğunu ve hızla uzadığını göreceksiniz. Peki, Argan yağı saça nasıl uygulanır?

argan yağı

Argan Yağını Saça Uygulama Yöntemleri                  

Argan yağından istediğiniz sonucu kısa sürede elde etmek için doğru uygulama tekniklerini kullanmalısınız. Rastgele Argan yağı kullanımı beklenen sonuçların görülmesini engelleyebilir.

argan yağı kullanımı

Bu yağı banyoya girmeden hemen öncesinde ya da banyo sonrasında saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Duş öncesinde kullanmak istiyorsanız elinize bir miktar dökün, kökten uca tüm saçlarınıza yedirin. Saç diplerinize parmak uçlarınızla masaj yaparak emilmesini sağlayın. Eşit miktarda dağılması için geniş dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın. Sonrasında ısıttığınız bir havluyu saçlarınıza sararak 1 saat bekletin.

argan yağı mucizesi

Duş sonrasında kullanmak istediğinizde yapmanız gereken işlem çok basit olacaktır. Tarağınıza birkaç damla Argan yağı damlatın. Saçlarınızdaki fazla suyu havluyla aldıktan sonra bu tarakla saçınızı tarayın ve bu işlemi düzenli olarak her duştan sonra uygulayın. Kısa sürede saçlarınız daha canlı ve parlak hale gelecektir.

canlı saçlar

Yoruma Kapalı.