Saç ta tıpkı insan vücudu gibi büyüyen, gelişen ve yaşlanan bir yapı sergiler. Bu yüzden bebeklik ve ilk çocukluk dönemi içerisinde parlak, ışıltılı ve sağlıklı olan saçlar, yaşlanmaya bağlı olarak zaman içerisinde mat ve cansız bir hal alabilir. Elbette ki çevresel şartlar, beslenme bozuklukları ve kimyasal etkenler de saçı yıpratmada önemli rol oynar.

argan yağı

Ancak yaşlanma etkilerini de hafife almamak gerekir. İşte tüm bu olumsuz etkileri saç telinden ve derisinden atarak daha canlı saçlara kavuşmak için bir takım yollar mevcut. Özellikle besleyici yağlar ile haftada bir kez bakım uygulamak, fazla kimyasal işleme maruz bırakmamak ve düzenli olarak ayda bir kez uçlardan kestirmek dahi büyük fark yaratacaktır. Peki argan yağı saça nasıl uygulanır?

Evde Saç Bakımı

Argan yağı Afrika’da yetişen bir ağacın meyvelerinden elde edilen bir yağdır. Bu yağın üretimi biraz zahmetli olduğu için de fiyatı diğer saç bakım yağlarına göre biraz pahalı olabilir.

saç bakımı

Satın alınan üründen saçın gürlüğüne ve uzunluğuna bağlı olarak bir miktar avuca dökülerek saçlara dipten uca kadar yedirilir. Ardından da havluya sarılarak mümkünse tüm gece, mümkün değilse 2 saat bekletilir ve yıkanır.Argan yağı ile düzenli olarak bakım uygulanan saçlar çok daha parlak ve canlı gözükür. Üstelik de hızlı uzar.

Yoruma Kapalı.