Saç bakımı ile ilgili birçok ürün ve doğal yağlar bulunuyor. Bunlarda biriside badem yağıdır. Badem yağı ile saçınıza gerekli olan besinleri verip köklerini güçlendirebilirsiniz. Saçlara ihtiyacı olan E vitaminin sağlayıp kırılmalarının önüne geçen badem yağı ayrıca saçlara hacim ve yumuşaklık kazandırıyor.

saç bakımı

Saçlara Badem Yağı Uygulama Yöntemleri

Banyo öncesi badem yağı ile saç bakımı yapabilirsiniz. Saç diplerine masaj yaparak uygulanan bu yöntem saç uçlarına kadar sürülüp bir süre bekletilerek yapılıyor. Badem yağını temizlemek için ilk olarak şampuanı saçınıza dökün. Eğer ilk olarak saçınızı suya tutarsanız badem yağını saçınızdan arınması epey güçleşecektir.

badem yağı kullanımı

Diğer bir yöntem ise saçlarınızı yıkadıktan sonra sadece uçlarına az miktarda badem yağı sürerek uygulanır. Bu sayede saç kırılmasının önüne geçmiş olursunuz.

sağlıklı saçların sırrı

Eğer saçınız kepekleniyorsa ve ya saç diplerinizde kuruma varsa saç diplerine uygulayacağınız badem yağı masajı bu sorununuza çözüm olacaktır. İyice masaj yaptıktan sonra yarım saat kadar bekletip saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

bakımlı saçlar

Eğer yıkadığınız halde saçlarınızdan badem yağının tam olarak arınmadığını düşünüyorsanız onun çözümü de elma sirkesinde saklıdır. Son durulama suyuna bir kaşık kadar elma sirkesi koyduğunuzda tamamen arınacaktır.

badem yağının faydaları

Yoruma Kapalı.