Brezilya fönü diğer adı ile kalıcı fön adından da anlaşılacağı gibi Brezilya da ilk olarak kullanılmaya başlanıp sonrasında dünyaya yayılmış olan kalıcılığı uzun olan saç düzleştirme uygulamasıdır.

brezilya fönü

Bu uygulama ile saçların ana maddesi olan keratin yüklemesi yapılıp parlak ve sağlıklı saçlara kavuşmanız sağlanır. Özellikle kıvırcık, mat, yıpranmış ve sert saçları olan bayanların tercih ettikleri brezilya fönü kalıcılığı ise üç ila 6 ay arasında değişir. Uygulama süresi ise yaklaşık olarak 2 saattir.

kalıcı fön

Brezilya Fönü saçları yakmaz. Fakat çok işlem görüp hassaslaşan saçlara aşırı ısı yüklemesi hatalıdır. Bu yüzden kuaför seçiminiz çok önemli.

kalıcı fön nedir

Brezilya Fönü Çektirmenin Avantajı

Sürekli saçlarına fön çektirme gereği duyan hanımların saçlarında zamanla yıpranmalar oluşur. Bu yıpranmaların önüne geçerek sizlere avantaj sağlar.

brezilya fönü nedir

Ayrıca bu uygulama ile saçları sert, mat olan bayanların saçlarına bakım ve parlaklık katar. Keratin eksikliğinden kaynaklı olan bu matlaşmalar ve elektriklenmelerde bu uygulama sonrası oluşmaz. Bu Keratin yüklemesi aynı zamanda da saçlara uygulanan bakım ve tedavi yöntemidir.

saç modelleri

 

Yoruma Kapalı.