dolgun saçlar

Tüm bakımlı bayanlar saçlarına ayrı bir önem ve özen verir. Girdiğimiz ortamlarda canlı ve dikkat çeken dolgun saçlarımızın olmasını isteriz. Bu konuda yazımızda sizler için birkaç tavsiye bulunuyor. Sizde bunları uygularsanız daha dolgun görünümlü parlak ve dikkat çekici saçlara sahip olabilirsiniz.

dolgun saçlara sahip olmak için çözümler

 Dolgun Görünümlü Saçlar İçin Bazı İpuçları

 Özellikle seyrek saçlı ve ince telli saça sahip olanlar dolgun saçlar konusunda sıkıntı çekerler. Bu kişilere önerebileceğimiz yüze ve saç tipine uygun olan saç kesimleridir. Bunlardan bir tanesi küt dediğimiz kesim türüdür. Yine katlı kesimlerde de saçlar daha fazla ve dolgun görünür. dolgun-saclar3

Ayrıca saç kuruturken başı öne eğerek kurutmalısınız. Veya saçlarınız nemli halde iken onu şekil vererek kurutun.  Bir fırça ile kabartma yöntemi de saçlarınızı dolgunlaştırabilir. Bunların yanında saçlarınızı şekillendirici kremler kullanarak daha fazla ve çekici görünmesine sebep olabilirsiniz.

dolgun görünümlü saçlar için ip uçları

Diğer bir püf noktası da hangi yönde kullanıyorsanız onun tam tersine kurutun. Böylece daha kabarık görünür. Tercih ederseniz saçlarınızda koyu renk kullanın. Çünkü daha dolgun saçlar bu renklerde görülür. Sayılan bu ipuçlarını uygularsanız dolgun saçlar sizler için de artık çok uzak olmayacak.

dolgun görünümlü saçlar

 

Yoruma Kapalı.