Uzun saç sevmeyen kadın pek yoktur ve onlar için saçları hiçbir zaman yeterli uzunlukta değildir. Kuaföre her gittiklerinde uçlarından çok azıcık kesmeleri için uyarıda bulunmaktan kendilerini alamazlar. Bir anlık gafletle saçlarını kestirip sonra pişman olanlar içinse kahır dolu zamanlar başlar. Doğal yolla uzamasını beklemekse ömür törpüsüdür. Saç kaynak yöntemleri veya istenildiğinde çıkartılıp takılabilen çıtçıt ise saçı uzun göstermenin en kestirme yoludur.

pratik saç uzatma yöntemleri

Çıtçıt Saç Nedir?

Kesilmiş doğal saçların strafor üzerine birkaç kat dikilerek, parçalar halinde çıtçıt adı verilen klips saç tokaları yardımı ile saçlarınızın arasına tutturulma yöntemine deniliyor. Kaliteli bir çıtçıt saçın doğal insan saçından yapılmış olması gerekiyor. Kısa veya hacimsiz görünen seyrek saçlara en pratik uzun ve dolgun gösterme yollarından biri olan çıtçıt, doğru kullanıldığında gerçek saçtan zor ayırt ediliyor!

çıt çıt saç nedir

Saç Çıtçıtı Nasıl Takılmalı?

Çok pratik bir uygulama olan çıtçıtların kullanımında çoğu kadının yaptığı hataların başında gelişigüzel takılması geliyor. Özensiz bir şekilde, simetriye dikkat edilmeden takılan çıtçıt saçlar hem belli oluyor hem de çok sakil görünüyor. Çeşitli ebatlarda 8 parçalık set halinde alınan çıtçıt saçları saçınızın ihtiyacı kadar kullanmalısınız. Saçınıza takarken de arkadan başlayarak, saçı ayırıp dip kısımlara düzgün bir şekilde orantılı aralıklarla yerleştirmeniz gerekiyor!

Yoruma Kapalı.