Evlenmek ve mutlu bir yuva kurmak her genç kızın hayalidir. Kadınlar için evlilikle ilgili en heyecan verici şeylerden biri ise o sihirli gecede saçlarını nasıl yapacaklarıdır.

gelin başı

Gelin Başı İçin Kuaför Seçimi Ve Prova

Öylesine özel bir gün için aylar öncesinden hazırlık yapan, saçını nasıl yaptıracağına karar vermek için çevresine ve dergilere başvuran kadınların o gün nasıl bir saç istediklerine dair bir fikri olmalı ve referansları iyi olan bir kuaförden önceden randevu almalıdır.

gelin başı modelleri

Kuaförle görüşmeden önce düğün konsepti belirlendiyse o konsepte uygun nasıl bir saç istediğine karar vermesi gereken gelin adayı, kuaförüyle bunu ayrıntılı olarak konuşmalıdır.

farklı gelin başı modelleri

Düğünden önce gelin başı provası yapılması oldukça önemlidir. Daha sonrasında hüsranla sonuçlanabilecek işlemlerden kaçınmak, aksesuar ve duvağın saçta nasıl duracağını görmek gelin adayını büyük bir külfetten ve stresten kurtarır.

Yüz Tipine Göre Model Seçimi

Oval yüzlü kadınlar çoğunlukla her tip gelin başı modeli yaptırabilirler. Yüz şekilleri birçok modelin yapılmasına müsaittir.

gelin başı trendleri

Yüzü dolgun ve yuvarlak olan kadınlar yüzlerinin daha küçük ve uzun görünmesi için dağınık topuz ya da perçemli gelin başı modelleri yaptırabilirler.

gelin başı stilleri

Yüzü kare şeklinde olan gelin adayları ense topuzu ya da şuanda çok moda olan yana atılan saç modellerini uygulayabilirler.

gelin başı tipleri

Yüzü kalp şeklinde olanlar ise volümlü topuz modellerini tercih edebilirler. Bunun dışında hafif dalgalı omuzlara dökülen katlı saçlar da oldukça iyi bir seçim olacaktır.

Yoruma Kapalı.