Saç uzatmak ve saçlarını daha yoğun göstermek isteyenlerin kullanacağı yöntemlerden bir tanesi de halka kaynak veya diğer adıyla boncuk kaynaktır.

Halka kaynak, doğal saça benzer bir görüntü verdiği için birçok kadının tercih ettiği yöntemler arasında.

halka saç kaynak

En bilinçsiz kişi tarafından bile uygulansa en az zarar vererek saç köklerini engellemez fakat bazı kişilerin ticari amaçları yüzünden saçlarınızı güvenilir olmayan kuaförlere ve firmalara kurban etmemelisiniz.

En pratik ve en sağlıklı yöntem olması bağlamında günümüzde birçok kadın bu yöntemi uyguluyor.

(boncuk) halka saç kaynak modelleri

Her ne kadar öncelikle saç uzatmak isteyenlerin uyguladığı bir yöntem olsa da saçını yoğunlaştırmak ve daha gür göstermek isteyenler de rahatlıkla başvurabilir.

halka saç kaynağında trendler

Üstelik bu operasyondan sonra saçlarınızın sağlığı da hiçbir şekilde bozulmaz. Halka kaynak yaptırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken tek önemli nokta saçınızın rengine uygun boncuk kullanılmasıdır.

Bu detay sayesinde saçlarınızda doğal bir görüntü sergileyebilirsiniz. Zamanla saçınızdaki halka kaynağı rahatlıkla çıkartabilir yerine başka bir işlem uygulatabilirsiniz.

farklı halkalı kaynak saçlar

Halka Kaynak Nasıl Yapılır?

Bir saat içerisinde tamamlanan halka kaynak, öncelikle küçük halkalara saçların geçirilmesi ve sıkıştırılması ile başlar.

halka saçta enson kaynak tarzları

Aynı hizada ve saçların yönünde halkalar geçirilerek saçın doğallığı korunmaya çalışılır. Diğer yöntemler gibi ısı veya yapıştırıcı kullanılmaması hem sağlık açısından hem de hijyen açısından önem taşır.

Yoruma Kapalı.