Şu anda ülkemizde saç kaynağı konusunda oldukça fazla seçenek mevcut. Her geçen gün yenilenen teknolojiler sayesinde de, doğal saç ile daha uyumlu halde kullanılabilen kaynak saç uygulamaları geliştirilmeye devam ediyor.

boncuk kaynak

Peki, hangi saç kaynak uygulamasının size uygun olacağına nasıl karar vereceksiniz? Eğer saç köklerinizin güçlü olduğunu düşünüyorsanız, birçok farklı seçeneğin yanı sıra özellikle boncuk kaynak uygulamasını sizlere tavsiye edebiliriz.

Kalın Telli Saça Boncuk Kaynak

Asıl adı halka kaynak olan boncuk kaynak tekniği, tıpkı diğer kaynak uygulamaları gibi saç köklerine yakın yerlerden tutam tutam tutturularak yapılır. Bu aslında basit bir işlem olsa da, bir kuaför salonunda yaptırmanız çok daha iyi bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Çünkü hem kaynak saç tutamlarının eşit dağılımı daha iyi bir görüntü sağlar hem de saçlarınızın yıpranma olasılığı en aza inmiş olur.

boncuk kaynak modeli

Birkaç kez takılıp çıkarılabilen boncuk kaynakların özellikle kalın telli saçlı kişilere tavsiye edilmesinin sebebi aslında çok basittir. Çünkü birkaç kez takılıp çıkarılabilen bu ürünler, eğer saç telleriniz çok ince ise saçlarınızın yıpranmasına sebep olabilir. Oysa kalın telli saçlarda böyle sıkıntılar yaşanmaz. Ayrıca uygulama sonrasında boncukların saç diplerinde görülme olasılığı da azdır.

Yoruma Kapalı.