Özellikle uzun saçlı bayanlar için saç bakımının önemi büyüktür. Çünkü uzun saçlar, kısa ya da orta boy saçlara göre çok daha fazla işlem görür ve yıpranma olasılığı fazladır.

ipeksi saç

Bu nedenle de iyi bir bakıma ihtiyaçları daha fazladır. Eğer saçlarınızın ipek gibi yumuşak ve parlak bir görüntü kazanmasını istiyorsanız, düzenli olarak bakım yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Saçları Nasıl Yıkamak Gerekir?

Kent yaşamının olumsuzluklarından biri de kuşkusuz ki hava kirliliğidir. Bu kirlilik yüzünden insanlar sık sık yıkanma ihtiyacı duyar.

ipeksi saçları yıkamak

Bu süreçte eğer saçlarınızın kirden arınmış ve nem dengesini sağlamış olarak kalmasını istiyorsanız, saç yıkama suyunuz sıcak değil ılık olmalıdır. Durularken de mümkün olduğu kadar soğuk su kullanmaya özen gösterin.

Saç Bakımını İhmal Etmeyin

İpek görünümlü saçlar için yapmanız gereken şeylerden biri de saç derinizdeki kan hareketini hızlandırmak için saçlarınızı taramaktır.

saçları yıkamak

Yalnızca duş sonrasında değil, gün içinde de saçınızı en az bir defa taramanız da fayda vardır. Ayrıca haftada en az bir kez saç maskelerinden birini uygulamak da faydalıdır. Tabii ki iyi beslenmenin de güzel saçlar üzerindeki olumlu etkilerini hatırlatmakta yarar var.

Yoruma Kapalı.