Kadınlar dış görünümlerine önem verirler. Saç, aksesuar, kıyafet… hepsini bir bütün olarak düşünen kadınlar için saçların bakımlı olması çok önemlidir. Saçlarının her daim güzel görünmesini isteyen kadınların saçlarına fön çektirmeyi ihmal etmezler. Fön, kadınların kuaförde en fazla yaptırdıkları uygulamalardan birisidir. Peki, kalıcı fön nasıl çekilir, fön çekmenin püf noktaları nelerdir?

fön çekmek

Kalıcı Fön Nasıl Çekilir?

Bazen, ne kadar özenirseniz özenin saçlarınızın istediğiniz gibi şekil almadığından şikayet edersiniz. Fön çektirdiğiniz halde saçlarınızın çabuk düştüğünden ve bozulduğundan şikayetçi iseniz şunlara dikkat edin:

kalıcı fön nasıl çekilir

Eğer fönü kuaförde çektiriyorsanız, saç yapınıza uygun ekipmanlar kullanıldığına dikkat edin. Kalıcı bir fön için saçın temiz olması gerekir. Saç yapınıza uygun şampuan ve saç kremi kullanmanız, saçlarınızın daha az yıpranmasına neden olur. Fön makinesi ile saç kurutma makinesi farklı amaçlar için üretilmiş farklı aletlerdir. Fön makinesi havayı daha basınçlı ve sıcak üfleyerek saçın şekil almasını sağlar. Fön işleminde doğru fırçanın kullanılması da önemlidir. Polyamid kıllı, ısıyı iyi ileten ve saçın yapısına uygun boyutta olan fırçalar kalıcı fön çekilmesi için gereklidir. Saçın uzunluğu ile uyumlu olmayan fırçalar saçın güzel şekil almasına engel olur.

Yoruma Kapalı.