Arkadaşınızın kısa saçlarını ertesi gün  uzamış görürseniz şaşırmayın. Saçının uzamasını beklemek istememiş, saçına kaynak yaptırmıştır.  Yani kendi saçlarının arasına uygun biçimde tutam tutam saç eklettirmiştir.

boncuk kaynak saç

Kaynak saç yaptırmada eklenecek saçların sizin saçlarınızla aynı renkte, aynı dalga biçiminde ve aynı ağılıkta olması gerekiyor. Gür saçlı görüneceğim derken fazla saç eklettirirseniz sonuçta ortaya aslan yelesine benzer bir görünüm çıkabilir.

boncuk kaynak saç

İnsanlarda doğal saç sayısı milimetrekare başına yaklaşık 150 saç teli kadardır. Ekleme yapılacak saçlarında bu kadar olması gerekiyor. Kaynak saç yaptırırken kullanılan yöntemlerin en pratik ve sağlıklı olanı ise boncuk kaynak.

Boncuk kaynak nasıl yapılır

Öncelikle işinin ustası bir kuaförle çalışın. O saçlarınızı tutam tutam alacak, ekleme saçlarla karıştırarak minik minik boncuklarla bağlayacak ve bir çeşit çıtçıt gibi kapatacaktır. Bu işlemin bitirilmesi  yaklaşık bir saat sürüyor. Boncuklarla saçınıza eklettirdiğiniz bu saçlar en fazla 3-4 ay kullanılabiliyor, sağlıklı olan süre bu.

boncuk kaynak saç Sonrasında sökülüp  bir zaman sonra isteniyorsa yeniden takılmalı .  Eklenmiş saçlar saçınızda olduğu sürece rahatlıkla fön çektirebilir, saçınızı boyatabilir, perma yaptırabilirsiniz, ekleme saçlarınız zarar görmez.

boncuk kaynak saç

Bu konuda dikkat edilecek en önemli konu saça takılan boncukların görülmemesi. Saçlar atkuyruğu yapıldığında veya daha değişik biçimlerde toplandığında bu çıtçıtlar görünmemeli. Usta kuaförlük olmak işte burada önemli. Saçlarınızı  toplandığınız zaman özellikle kulak üstlerinden görünen boncuklu saç kaynağı sonuçta sizi üzebilir.

Yoruma Kapalı.