Saçlarının kısalığından veya dolgun olmayışından şikayetçi olan hanımlar, çareyi kaynak saç modellerinden birini yaptırmakta bulurlar. Bu uygulamanın birçok çeşidi bulunmasına rağmen en çok tercih edilen boncuk kaynak saç uygulamasıdır. Çünkü çabuk ve kolay uygulanabilmesinin yanında, çıkarılması da bir o kadar kolay olan kaynak yöntemidir.

boncuk saç kaynak boncuk saç kaynak

Bu uygulama, saçlarına kaynak yaptıracak olan kişinin saçının gürlüğüne göre değişebilir. Çünkü saç dolgunluğu ve gramajı oldukça önem taşır. İdeal boncuk saçların ağırlığı 0.70 gram olabilir. Ancak daha uzun saçlarda bu durum 1 grama kadar çıkabilir. Ayrıca boncuk saç uygulamasını isteyen bir kimse, ortalama 1,5 saatini feda etmek zorunda kalır.

Boncuk Kaynak Saçın Kalitesi

Kullanılan tüm kaynak yöntemlerinde olduğu gibi boncuk kaynak saç yönteminde de öncelikle kişinin saç dokusuna göre hareket edilir. Saçların takılması konusunda bu husus oldukça önemlidir. Ayrıca bu uygulama, içi silikonlu halkalar ile gerçekleştirildiğinde saçlar ezilecek ve bunun sonucunda yıpranacaktır.

boncuk saç kaynak boncuk saç kaynak

Bu çeşit bir uygulamanın tercih edilmemesi daha iyi olur.Kullanılacak saçların doğal insan saçı ve 1. kalite olması, saçlara uygulanacak boya, maşa, fön gibi birçok işlemin uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

bocuk saç kaynak bocuk saç kaynak

Boncuk kaynak saç kullanırken, saçların karıştırmadan ve dolaştırmadan yıkanması gerekir. Aynı şekilde kuruturken de fön makinesinin saça yatay tutulması veya yukarıdan aşağı doğru hareket ettirilmesi gerekir.

Yoruma Kapalı.