Kaynak işlemi farklı metotlar uygulunarak yapılan bir işlemdir. En çok tercih edilen kaynak metotlarından birisi de boncuk kaynak metodudur. Türkiye’de 1996 yılından beri uygulanan metot kolay uygulanması ve çıkarılması nedeniyle kısa sürede kadınların en fazla tercih ettiği kaynak metodu olmayı başarmıştır.

boncuk kaynak

Son derece kolay bir uygulama olan boncuk saç kaynakta kaynak saçlar bir boncuk yardımı ile eklenir. Özellikle içi silikon titanyum boncukların kullanıldığı uygulamalar saçlara hiçbir zarar vermez. Piyasada kullanılan içi düz ve yivli boncuklar yerine silikon boncukların kullanılması uyulamanın daha kullanışlı ve başarılı olmasını sağlar.

boncuk kaynak

Yani doğru bir şekilde uygulanan ve profesyonel kişilerce yapılan kaynak işleminin saça zarar vermesi söz konusu değildir.

İnce Telli Saçlara Boncuk Kaynak Yapılabilir mi?

boncuk kaynak

İnce telli saçlar boncuk saç kaynak işlemi için uygun değildir. İnce telli olması nedeniyle saçlara takılan boncuklar dışarıdan fark edilir. Bu nedenle ince telli saça sahip olanlar mikro saç kaynak ya da mikro kapsül saç kaynak metotlarından birisini tercih etmelidir.

Yoruma Kapalı.