Kısa saçlı hanımların saç uzamasını beklemeden uzun saça geçebilmesi kaynak saçla mümkündür. Ama eğer saçlarınız çok kısaysa, örneğin beş santim kadarsa sizin ihtiyacınız olan yöntem mikro jel kaynaktır. Hatta bir adım ötesi diyebileceğimiz nano kaynaktır. Her geçen gün gelişen teknolojinin kozmetik sanayine sunduğu kolaylıklardan biridir.

kısa saça kaynak

Milimetrenin Milyarda Biri

Diğer kaynak yöntemlerinden farklı olarak mikro jel kaynakta eklenecek saçlar çok ince tutamlar halinde kullanılır. Saç tutamlarının ağırlığı diğer kaynak çeşitlerine göre yarıya kadar düşebilir. Bu kürdan kalınlığından bile ince bir görüntü verir. Şeffaf ve çok küçük olan kapsüller ısı ile eritilir ve sizin doğal saçlarınız ile eklenecek saçları bir çeşit yapıştırıcı olarak birbirine tutturur. Gene diğer yöntemlerden farklı olarak kullanma süresi dokuz aya kadar çıkar.

saç kaynak uygulaması

Çok güçlü, özel yapıştırıcıların olduğu bu kapsüllerle saç diplerinden çok az uzaklıkta, saça  tutturulan ince  tutamlar asla görülmezler. Yapılması uzun sürer ama çıkartılırken de saça hiçbir zararları yoktur. Kakül kısalığına bile uygulanabilir. Nano teknoloji de mikro saç kaynak gibidir ve bu işlemde çok ince seramik uçlu bir kaynak makinesi kullanılır. Kelime anlamı metrenin milyarda  biri (yani milimetrenin binde biri) demek olan nano yöntem ile yarım santim uzunluğundaki saçlara bile kaynak yapılabilir. Usta ve becerikli kuaförler size bu konuda baştan bütün ayrıntıları anlatacaklardır.

Yoruma Kapalı.