Kaynak saçların daha gür ve uzun görünmesi için mevcut saça dışarıdan saç ekleme işlemidir. Tanımdan da anlaşılacağı üzere mevcut saçı az ve seyrek olan, uzatma problemi yaşayan herkes saçına kaynak yaptırabilir. Böylece hem saç uzatma problemi hem de seyrek saç problemi ortadan kalkar.

boncuk kaynak

Boncuk kaynak, mikro kaynak, keratin kaynak, silikon kaynak gibi çeşitleri olan işlemin başarılı olması için saç tipine ve yapısına uygun kaynak modelinin uygulanması önemlidir. Zira her kaynak modeli tüm saçlar için uygun olmayabilir.

Boncuk Kaynak Nedir, Nasıl Uygulanır?

Boncuk ya da halkalı  kaynak uygulaması son derece kolay olan ve kısa sürede uygulanabilen bir kaynak çeşididir. Adından da anlaşılacağı gibi bu yöntemde kaynak saçlar halka ya da boncuk adı verilen bir aparat yardımı ile mevcut saça eklenir. Halkalı kaynakta dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de kaynağın saç diplerine çok yakın bir noktadan yapılmamasıdır. Bu şekilde yapılan kaynaklar saç diplerinde ağrı, kaşıntı gibi sorunlara neden olabilir.

boncuk kaynak

Tüm kaynak modellerinde olduğu gibi boncuk kaynakta da fiyatlar kullanılan saç miktarına göre değişiklik gösterir. Saçların daha gür ve uzun görmesi için uygulanması gereken kaynak miktarına kuaför karar verir. Kaynak ne çok az ne de çok fazla kullanılmalıdır. Kullanılan kaynak saçın kalitesi de kaynak fiyatlarını etkileyen faktörlerden birisi olarak kabul edilir.

Yoruma Kapalı.