Boncuk ya da halka saç kaynak en çok tercih edilen kaynak türlerinden birisidir. Birçok kadın saçlarına kaynak yaptırmak istediğinde tercihini boncuk kaynaktan yana kullanıyor.Halka kaynak uygulaması kadınlar arasında daha çok boncuk kaynak olarak bilinir. İsmini uygulamada kullanılan ve saçların eklenmesine yardımcı olan halkalardan alır.

boncuk kaynak

Metal alaşımlı bir malzeme olan halkalar saçın birleştirilmesinde kullanılır.Boncuk (halka) kaynakta saçların olduğundan daha dolgun görünmesi sağlanır. Saçlar hem uzun hem de dolgun bir görünüme kavuşur. Özellikle saçlarının seyrek olduğundan şikayet eden kadınlar halka boncuk uygulamasını tercih ederek göz alıcı saçlara kavuşabilir.

Boncuk Kaynak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Halka (boncuk) kaynak uygulaması son derece basit bir işlemdir. Ancak uygulamanın mutlaka profesyonel bir kuaför tarafından yapılması gerekir. Zira amatör kuaförler tarafından yapılan kaynak işlemlerinde önemli sorunlar ortaya çıkabilir.Boncuk uygulamasında sıkıştırma tekniği uygulanır. Sıkıştırma yönteminde saçlar mekanik anlamda birleştirilir.

halka kaynak

Uygulama esnasında yapılacak hata saçların kopmasına neden olabilir.Kaynak saçlar saçta maksimum 3 ay kalabilir. Daha sonra çıkarılması gerekir. Boncuk ya da halka kaynak uygulamasında çıkarılan kaynak saçlar 2-3 defa kullanılabilir.

Yoruma Kapalı.