Saç kaynağı yapıldıktan sonra saçın bakımı hanımlar için önemli bir meseledir. İlk defa yaptıran hanımların ise nasıl yapıldığını merak ettikleri özel bir bakımdır. Normal saç ile kaynak saçın bakımı aynı değildir. Bu nedenle saç kaynak bakımında dikkat edilmesi gereken bazı özel hususlar vardır.

Sac Kaynak Bakimi

Sac Kaynak Bakimi

Saç kaynak bakımı için tüyolar

En başta dikkat edilmesi gereken husus, evde yapılan ya da dışarıdan alınan kozmetik saç maskelerinin kullanımında hassas olmaktır. Bu saç krem ve maskeleri uygulanırken saç kaynaklarının başladığı bölgelere uygulanmaması gerekir. Eğer uygulanırsa saç kaynağının ömrü azalır. Kötü bir görüntüye sebebiyet verir. Durulanmayan bakım spreyleri ile saçların uç kısımlarına bakım yapılırsa saçlar daha parlak ve canlı görünecektir.

Saç yıkarken ise saç diplerine kadar köpürterek yıkama yapılabilir. Fakat saçları durularken çok iyi durulamak gerekir. Şampuan artığı kalmamasına özen gösterilmelidir. Saçları sıcak suda değil de ılık suda yıkamak daha iyi olacaktır. Ilık suyla yıkamada saç dipleri canlanır, kaynağın ömrü uzar. Saçlar yıkandıktan sonra tamamiyle kurulamak gerekir. Saç kaynak bakımının püf noktalarından biri de budur. Aksi halde saçlar dolaşarak, karışabilir. Bu da kaynak için iyi sonuçlar doğurmaz. Ayrıca en az üç ayda bir kuaföre gidip saç bakımı yaptırmakta fayda var.

Sac Kaynak Bakimi

Sac Kaynak Bakimi

 

Yoruma Kapalı.