Haftanın her günü saçlara uygulanan saç şekillendiriciler, fön makinaları, röfle, perma gibi uygulamalar kuru, zayıf ve yıpranmış saçlara yol açan faktörlerden biri.

saç bakımı

Her ne kadar günlük hayatın gerekleri içinde bu işlemleri yapmak kaçınılmaz olsa da, aslında saçları ısıdan uzak tutmak gerekiyor. Her ne kadar zor olsa da, sıcak sudan ve fön makinalarından mümkün olduğunca uzak durulduğunda saç kırıklarının önüne geçilebilir.

canlı saçlar

Fazla Fırçalamak Saç Kırıklarına Neden Olabilir

Yıkama işleminden sonra ise saçlarınızı kuruturken en sağlıklı olanı kendi haline bırakmak ve saçları toplarken çok sıkmadan toplamak olacak. Saç kırıklarına neden olan bir diğer faktör ise, saçları fazla fırçalamak.

kırık saçlardan kurtulun

Ayrıca fırçalarken saçlarda oluşan düğümleri uçlardan başlayarak açmaya başlamak ta kırıkları önlemek için oldukça faydalı.

kırık saçlar

Saç uçlarını iki ya da üç ayda bir uçlarından kestirmek te oldukça faydalı bir yöntem. Ayrıca sağlıklı saçlara sahip olmak için haftalık ve aylık saç bakım kürleri uygulanması yerinde olacaktır. Bu kürler, zeytinyağı, badem yağı, susam yağından oluşan karışımlar olabilir.

Yoruma Kapalı.