Saçlarınızı düzenli olarak kestirmekten kurtulmak istiyorsanız kırılmalarını önlemeniz gerekiyor. Fön, maşa veya krepe gibi saç şekillendirici yöntemlerden vazgeçmek çok zor. Ancak bu işlemlerin saçlarınızda yarattığı hasarı azaltmak sizin elinizde… Uzun ya da kısa saçların kırılmaması için yapılması gerekenleri öğrenin ve mutlaka harfiyen uygulayın!

bakımlı saçlar

Saç kurutmaya son!

Hangi yapıda olursa olsun saçların kırılmaması için saç kurutma makinesiyle vedalaşmanız gerekiyor. Saçlarınız kendi halinde kurumalıdır. Mutlaka kullanmanız gerekirse, saç kurutma makinesini uzaktan saçlarınıza tutun.

bakımlı saçlara sahip olun

Saçlarınızı 3 Defa Durulayın!

Saçlarınız tamamen durulanmış gibi görünse de şampuan, saç kremi partikülleri saç derisinde kalabiliyor. Bu yüzden saçlarınızı 3 defa durulayarak bu maddelerden saçlarınızı kurtarabilirsiniz. Her gün saç yıkamak da saçların kırılmasına sebep oluyor.

saç bakımı nasıl yapılır

Sıcak Su Saçlarınıza Zarar Veriyor!

Çok sayıda kişi saçlarının daha temiz olması için sıcak su kullanır. Oysa sıcak su saçların nem kaybetmesine neden olur. Haliyle saçlar uçlarından kırılmaya başlar.

saç kaynak

Soğuğa yakın ılık su ile saçlarınızı yıkamalı ve durulamalısınız. Kısa süre sonra saçlarınızın daha parlak görüneceğini de fark edeceksiniz.

Yoruma Kapalı.