Son zamanlarda televizyon ekranlarında, caddelerdeki billboardlarda, daha birçok farklı noktada kadınlara hitap eden şampuan reklamları görülüyor. Üstelik son günlerde daha da artan bu tanıtımlar, kadınların daha fazla ilgisini çekmeye başladığı için, bu tarz ürünlere karşı rağbet de artıyor.

saç bakımı

Yediğim Her Gıda Saçlarımı Etkiliyor mu?

Saç uzmanlarının da sürekli olarak belirttiği gibi bakımlı ve güzel görünen saçın ilk adımı temiz bir saçtır. Öylesine yıkanıp çıkan saçlar değil, saç tipine uygun şampuanlarla adeta masaj yapar gibi yıkanan saçlar daha derinlemesine temizlendiği için daha parlak ve sağlıklı görünecektir. Tüm bunların yanı sıra insan vücudunun her noktası için önemli olan beslenme faktörü saç söz konusu olduğunda da başroldedir. Beslenmenin saç bakımındaki yeri sanıldığından daha büyüktür.

saç bakım teknikleri

Yediğiniz besinlerle de bir taraftan saçınıza bakım yaptığınızı unutmamalısınız. Yani bol su içen, saçının sürekli olarak temiz kalmasını sağlayan, düzenli tarayan ve bol sebze meyve tüketen insanların saçlarında dökülme ve matlık görülme oranı çok düşüktür. Nasıl ki, parlak ve sağlıklı bir cildin ilk şartı bol su içmekse, sağlıklı saçlar için de aynı durum geçerlidir. Sağlığınız için her durumda bol su tüketmeye özen göstermelisiniz.

Yoruma Kapalı.