İlk çıktığı zamanlarda yanlış uygulamalar sonucunda ve kalitesiz malzeme kullanımı sonucu, saçlara zarar veren bir uygulama idi. Bu günlerde yapılan brezilya fönü uygulaması; doğal, saçları besleyen malzemeler ile deneyimli ve uzman kişiler tarafından yapılyor.

brezilya fönü
Birçok kuaför bu konuda; sağlık bakanlığı normlarına ve Avrupa Birliğinden geçerli olan normlara göre işlem yapıyor.Bu uygulama, boyalı ve normal saçlarda bile kullanılabiliyor.

Brezilya Fönü Uygulaması

Uygulamaya geçilmeden önce saçlar, şampuan ile yıkanır ve iyice durulanır. Hatta bazı yerlerde iki defa yıkandığı bile olur.Saçlar, nemli kalmayana kadar güzel bir şekilde kurutulur. Ön kurutma işlemi de denilebilir.Kurutma işleminden sonra saçlar genelde maşalar yardımı ile dört parçaya ayrılır.

brezilya fönü

Bu uygulamanın en büyük özelliği, bu işleme özel keratin maddesi ile yapılmasıdır. Brezilya fönü keratini denilen bu madde doğaldır ve saçlara hiçbir şekilde zarar vermez. Özellikle saç kaynak uygulamalarının bazılarında da kullanılan bu maddenin özeliklerinden bir tanesi de, saçın doğal rengine uyum sağlamasıdır.Saçlara keratin maddesinin sürülmesi ile birlikte, özel ısıtıcılar ile saçlar düzeltilir.

Yoruma Kapalı.