Unutulmayacak bir evlilik arifesi ve masallar gibi bir düğün kuşkusuz her bayanın hayalidir. Düğün yerinden davetlilere, ikramlardan müziklere, damatlıktan gelinliğe kadar her şeyin mükemmel olması için çaba sarf edilir. Ama bu günde en göze çarpacak şey elbette gelinlik olacağı gibi gelinliğinizi tamamlayacak ve olduğundan daha güzel gösterecek şey gelin başıdır.

gelin başı modelleri

Çeşit Çeşit Gelin Başı Modelleri

2014-2015 gelin başı modelleri seneye damgasını vururken hayran bırakmadan geçmiyor. Dalgalı, dağınık, kıvırcık, düz topuz yahut kısa saç ile yapılan gelin başı modelleri bunun haricinde farklı bir renk, sıra dışı hava katmak istiyorsanız marjinal gelin başı modellerini de tercih edebilirsiniz. Gelinliğinizle birlikte yüz hatlarınıza uygun gelin başı çeşitlerini, uzman eller ve muhteşem tasarımları ile atrium paris kuaförde yaptırabilirsiniz.

gelin başı

Yüz Tipine Göre Gelin Saçı Şekilleri

En güzel gelinliği giymiş olsanız ve çok güzel görünseniz bile yüz tipine uygun olmayan bir saç modeli tüm ihtişamı götürebilir. Bu yüzden mutlaka yüz hatlarınıza göre modeller yaptırmalısınız. Mesela;

gelin topuzu

  • Kare yüz tipine sahip kişiler için yandan bukleli bir topuz yüz hatlarını vurgulayarak güzel görünmenizi sağlayacak.
  • Oval bir yüz tipiniz varsa açık gelin başı ya da tüm topuz modelleri de yakışabilir.
  • Yuvarlak yüz yapısına sahipseniz geniş yanakları dar göstermek için tepeden topuz ya da önden perçem bırakabilirsiniz.
  • Dikdörtgen yüz yapıları için ise ense topuzu ya da yandan açık saç modelleri daha çok uyuyor.
  • Çene yapısı dar olup elmas yapısına sahip yüzler için de yandan ayrılmış ve omuzlara dökülen saç modelleri tercih ediliyor.

Yoruma Kapalı.