Kadınların son dönem saç bakımlarına damga vuran, kaynak tekniğine biraz değinmek istiyorum. Son dönemde çok revaçta evet ama nasıl bir uygulama ve ince detayları nelerdir? Bunları bilmek gerekir, bilmek gerekir ki ona göre adımlar atılsın, ona göre bakım önerileri dikkate alınsın.

kaynak saç

Tercihler önemli

Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki, saç kaynak son derece profesyonel bir iştir. Profesyonel ellerden çıkmalı ve ona göre bir bakım tarzı geliştirilmelidir. Çünkü bu teknikte son derece hassas bir denge vardır. Bu denge şaşarsa, yaptığınız bakımda çöpe gitmiş olacaktır. Bu nedenle kendinizi profesyonel ellere teslim etmelisiniz. Sizlere saç kaynakla alakalı ilk söylemek istediğim unsur bu.

kaynak saç

İkinci unsur ise, ince detaylar. İnce detaylarda dikkat edilmesi gereken temel kavram, yapılan kaynağın saçta belli olup olmayacağıdır. Bu esasen teknikten tekniğe değişir. Her modelin bir özelliği vardır ve bu, onun tarına göre değişir. Ana tema olarak, saç kaynağı yapılan bir saçta, kaynağın belli olmaması gerekir. Tabi bu durum, tercih edeceğiniz model kadar, mekanın da özellikler arasındadır. Aklınızda bulunsun.

Yoruma Kapalı.