Halka kaynak yöntemi en eski kaynak yöntemleri arasında yer alır. Halk arasında boncuk kaynak olarak da bilinir. Adından da anlaşılacağı gibi kaynak işleminde boncuk ya da halka olarak adlandırılan materyaller kullanılır.

Halka Kaynak Uygulaması

Halka kaynak boncuk adı verilen metal alaşımlı materyaller yardımı ile yapılır. Saçın yapısına ve rengine uygun kaynak saç seçimi yapıldıktan sonra kaynak saçlar bu boncukların ya da halkaların içinden geçirilir ve bir pense yardımı ile boncuk sıkıştırılır.

halka kaynak

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta boncuğun sıkıştırılması aşamasıdır. Çok fazla sıkılması halinde saçta kopmalara neden olabileceği için boncuk kaynak yaptırmak için uzman kuaförler seçilmelidir.Boncuk kaynakta kullanılan kaynak saçlar belirli bir bakımın ardından 2-3 defa kullanılabilir. Boncuk kaynağın saçtan çıkarılması da son derece basit ve pratik bir işlemdir.

halka kaynak modeli

Boncuk veya halkalar esnetilerek kaynak saçlar mevcut saçtan çıkarılır. Halka kaynak asgari 3 ay kullanılır, bu süre sonunda saçtan çıkarılır. Boncuk kaynakta kullanılan kaynak saçlar yüzde yüz insan saçıdır. Boncuk kaynak uygulaması da daha çok gür ve kalın telli saçlar için uygun olan bir kaynak yöntemidir.

Yoruma Kapalı.